ELLENSBURG RODEO POSSE

Posse Youth Horse Show Results:

June 8th, 2014

Class #1 Showmanship – Senior

1. Megan Ray/Brett
2. Amelia Elliott/Nellie
3. Julia Wickerath/Gypsy Rose
4. Chad Walker/Sable

Class #2 Showmanship – Intermediate

1. Meggie Arlt/Tyson
2. Mikhayla Perez/Lucky Penny
3. Shelby Graham/Jo
4. Braidon Bach/Jade
5. Cade Walker/Seven
6. Cayson Walker/Red

Class #3 Showmanship – Junior

1. Samantha Graham
2. Annie Schlanger/Vera
3. Seth Walker/Sugar
4. Hunter McKean/Missy
5. Quinton McKean/Skip

Class #4 English Equitation – Senior

1. Megan Ray/Brett
2. Amelia Elliott/Nellie
3. Julia Wickerath/Gypsy Rose

Class #5 English Equitation – Intermediate

1. Liana Najar/Josie
2. Shelby Graham/Jo

Class #6 English Equitation – Junior

1. Samantha Graham/Tootsie
2. Annie Schlanger/Bizy


Class #7 English Pleasure – Senior

1. Amelia Elliott/Nellie
2. Megan Ray/Brett



Class #8 English Pleasure – Intermediate

1. Liana Najar/Josie
2. Shelby Graham/Jo

Class #9 English Pleasure – Junior

1. Samantha Graham/Tootsie
2. Annie Schlanger/Bizy


Class #10 Bareback Equitation – Senior

1. Megan Rat Julia Wickerath/Prince
2. Jayme Myers/Apollo

Class #11 Bareback Equitation – Intermediate/Junior

1. Samantha Graham/Tootsie
2. Mikhayla Perez

Class #12 Walk-Trot Equitation – Junior

1. Hunter McKean/Puddles
2. Kelli Madsen/Flicka
3. Zayla Mason/Star

Class #13 Western Equitation – Senior

1. Megan Ray/Brett
2. Jayme Myers/Apollo
3. Anamaria Vincent/Cisco
4. Julia Wickerath/Gypsy
5. Amelia Elliott/Nellie

Class #14 Western Equitation – Intermediate

1. Braidon Bach/Dawn
2. Meggie Arlt/Tyson
3. Shelby Graham/Jo
4. Mikhayla Perez/Lucky Penny

Class #15 Western Equitation – Junior

1. Samantha Graham/Tootsie
2. Annie Schlanger/Bizy

Class #16 Western Pleasure – Senior

1. Jayme Myers/Apollo
2. Megan Ray/Brett
3. Anamaria Vincent/Cisco
4. Julia Wickerath/Gypsy Rose

Class #17 Western Pleasure – Intermediate

1. Shelby Graham/Jo
2. Meggie Arlt/Tyson
3. Braidon Bach/Dawn
4. Mikhayla Perez/Lucky Penny


Class #18 Western Pleasure – Junior

1. Annie Schlanger/Bizy
2. Samantha Graham/Tootsie


Class #19 Command Class – Senior

1. Jayme Myers/Apollo

Class #20 Command Class – Intermediate

1. Shelby Graham/Jo
2. Meggie Arlt/Tyson
3. Braidon Bch/Jade


Class #21 Command Class – Junior

1. Samantha Graham/Tootsie
2. Annie Schlanger/Bizy

GAMES


Class #22 Key Race – Senior

1. Chad Walker/Sable
2. Jayme Myers/Tucker
3. Anamaria Vincent/Cisco
4. Amelia Elliott/Nellie

Class #23 Key Race – Intermediate

1. Cayson Walker/Red
2. Braidon Bach/Jade
3. Crystal Griffin/Reno
4. Mikhayla Perez/Lucky Penny
5. Cade Walker/Seven
6. Shelby Graham/Smoke


Class #24 Key Race – Junior

1. Samantha Graham/Tootsie
2. Seth Walker/Sugar


Class #25 Pole Bending – Senior

1. Jayme Myers/Tucker
2. Anamaria Vincent/Cisco
3. Amelia Elliott/Nellie


Class #26 Pole Bending – Intermediate

1. Cayson Walker/Red
2. Crystal Griffin/Reno
3. Braidon Bach/Jade
4. Cade Walker/Seven


Class #27 Pole Bending – Junior

1. Samantha Graham/Tootsie
2. Seth Walker/Sugar



Class #28 Barrel Racing – Senior

1. Anamaria Vincent/Cisco
2. Chad Walker/Sable
3. Jayme Myers/Tucker
4. Amelia Elliott/Nellie

Class #29 Barrel Racing – Intermediate

1. Cayson Walker/Red
2. Shelby Graham/Smoke
3. Crystal Griffin/Reno
4. Braidon Bach/Jade
5. Cade Walker/Seven
6. Mikhayla Perez/Lucky Penny


Class #30 Barrel Racing – Junior

1. Samantha Graham/Tootsie
2. Seth Walker/Sugar